KORTY TENISOWE

NAWIERZCHNIE SPORTOWE

HALE SPORTOWE

PROJEKTOWANIE

KONTAKT

Hala łukowa stalowa

Konstrukcja stalowa łukowa

5 lub 9 łuków konstrukcyjnych z dwuteowników łączonych stężeniami poprzecznymi. Konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie, malowana na dowolny kolor.

 

Przykrycie konstrukcji materiałem PCV

Podwójna warstwa z poduszką powietrzną, materiał firmy Mehler Texnologies z atestem na trudno-zapalności. Gramatura 650 gr. Stosowane materiały posiadają najnowszy system ochrony przeciwwilgociowej (system low-wick), który powoduje, że membrana jest wolna od pustych przestrzeni powietrznych, przez co materiał ma dłuższą trwałość użytkową, nie pochłania wilgoci, nie koroduje, nie żółknie i wolniej się starzeje. Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termoizolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych, ograniczając nagrzewanie hali), dzięki poduszce powietrznej powłoki hal są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Kolor powłok do Państwa wyboru.

System nadmuchu powłok

Utrzymuje ciśnienie powietrza pomiędzy powłokami tworząc poduszkę powietrzną. Wentylator kanałowy, regulator obrotów wentylatora, system kanałów i przepustów regulują równomierny przepływ powietrza pomiędzy powłokami

 

Świetliki w dachu z przeźroczystego materiału PCV   

2 okna o szerokości 2,2 m. Doświetlenie hal przez świetliki w dachu umożliwia grę bez sztucznego doświetlania w ciągu dnia. Materiał świetlikowy zbrojony siatką nośną o barwie mlecznej, doskonale przepuszcza rozproszone, nieoślepiające światło do wnętrza hali.

 

Oświetlenie

8 lamp metahalogenowych po 400 W każda. Projektory firmy Philips, okablowanie elektryczne wraz ze skrzynką elektryczną, rozdział lamp z możliwością doświetlenia hali.

 

Ogrzewanie

Ogrzewanie promiennikowe:

Ogrzewanie gazowe za pomocą 2 promienników gazowych o mocy 40 kW każdy, na gaz ziemny lub propan butan. Oszczędność w kosztach eksploatacyjnych 50% - 70% w porównaniu do ogrzewania nadmuchowego na olej opałowy. Dużą zaletą zastosowania ogrzewania promiennikowego jest równomierne rozprowadzenie ciepłego powietrza na całej powierzchni kortu oraz wyeliminowanie efektu skraplania się wody. Specjalna konstrukcja palników sprawia, że podczas pracy ogrzewanie jest ciche jak szept - około 46 dB (A). Na życzenie oferowane są palniki z 2-stopniową lub płynną regulacją mocy zapewniające jeszcze lepszy komfort i dopasowanie do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. 2 – stopniowe palniki pozwalają zaoszczędzić od 7% do 14% w kosztach eksploatacji w stosunku do palników standardowych.

 

System boków rozsuwnych

Możliwość rozsunięcia boków hali na długości 18 m z każdej strony umożliwia korzystanie z hali w bardzo komfortowych warunkach w okresie letnim. Zastosowanie profesjonalnych elementów przesuwnych gwarantuje bardzo łatwe otwieranie i zamykanie hali.

Wymiary pojedynczej hali:

 

długość  -36,0 m   |   szerokość  -17,5 m   |   wysokość  -8,5 m