KORTY TENISOWE

NAWIERZCHNIE SPORTOWE

HALE SPORTOWE

PROJEKTOWANIE

KONTAKT

Najlepsza alternatywa

dla kortu ceglastego

 

Łącząc w sobie cechy i wizerunek kortu ceglastego z korzyściami nawierzchni do gry w każdych warunkach pogodowych, Advantage RedCourt jest zainstalowany na stabilnym przepuszczającym wodę podłożu. Nie ma konieczności podlewania powierzchni, więc unikamy wysokich kosztów instalacji nawadniającej. Brak konieczności zużycia wody RedCourt Advantage można określić jako bezobsługowy system tenisowy.

 

Średnio 15 mm warstwa piasku ceramicznego jest ustabilizowana  przez 13 mm wysokości czerwoną matę z włókien polietylenu z białymi liniami o wysokość 15 mm. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kortów, gra odbywa się na powierzchni z luźnego kruszywa, co pozwala graczom do  stosowania  ślizgów, umożliwia  kontrolę ruchu na całym obszarze kortu, przy ograniczonym wysiłku i zmniejszonym nacisku na stawy i więzadła.

 

Niemalże całoroczna możliwość gry na  Edel Advantage RedCourt pozwala na  trening na  idealnej nawierzchni przy zapewnieniu  komfortu użytkowania kortu  niezależnie od pory roku.

 

Budowa systemu

 

System Advantage RedCourt posiada ceramiczne wypełnienia, które całkowicie wypełnia  nawierzchnię Advantage RedCourt, z ok. 2 mm naddatkiem powyżej górnego poziomu trawy do zapewnienia warstwy luźnego kruszywa. Linie gry są wykonane  z włókna o wyjątkowym splocie (w kształcie litery U). Połączenie tego kształtu i włókna z polietylenu powoduje, że  linie są  bardzo wytrzymałe dobrze widoczne w obrębie całego pola gry.

 

Sztuczny kort do tenisa ziemnego.

Advantage RedCourt jest udoskonaloną wersją kortu ceglastego. Nawierzchnia ta stanowi bardzo praktyczną alternatywę dla tradycyjnych kortów o podobnym wyglądzie

i cechach gry. W przeciwieństwie do tradycyjnych kortów można

z niego korzystać przez cały rok.

Górna powierzchnia pola gry powinna być poniżej poziomu krawężników , aby zapobiec podnoszeniu krawędzi maty przez wiatr i aby utrzymać wypełnienie na całej powierzchni kortu.

Korzyści

 

Sztuczny kort do tenisa ziemnego z nawierzchnią Advantage RedCourt jest udoskonaloną wersją kortu ceglastego. Nawierzchnia ta stanowi bardzo praktyczną alternatywę dla tradycyjnych kortów, o podobnym wyglądzie i cechach gry, ale z przewagą taką iż jest dostępna do gry przez cały rok. W przeciwieństwie do tradycyjnych kortów ceglastych nie jest konieczna kosztowna renowacja każdej wiosny, nie ma również potrzeby korzystania z drogiego nawadniania.

 

Zalety systemu RedCourt :

• możliwość użytkowania prawie w każdych warunkach pogodowych

• cechy kortu ziemnego ( widoczne ślady odbicia piłki)

• nie wymaga renowacji każdej wiosny

• nie wymaga zraszania lub podlewania

• linie gry są zawsze widoczne

• nadaje się na korty wewnętrzne lub zewnętrzne

• wymaga tylko niewielkiej konserwacji

• bardziej stabilna w porównaniu do tradycyjnego kortu ziemnego

 

Konserwacja

 

Zaletą nawierzchni RedCourt jest stosunkowo łatwiejsze utrzymanie  w porównaniu do tradycyjnych kortów ceglastych. Właściwa konserwacja  jest jednakże nadal niezbędna do uzyskania pełnych korzyści z gry na tej nawierzchni i przedłużenia średniej czasu użytkowania (żywotności) produktu. Regularne wyrównywanie kortu po grze poprzez przeciągnięcie siatką  gwarantuje  utrzymanie właściwego wyglądu nawierzchni dla następnych graczy. Nadmiar wypełnienia z linii gry jest usuwany, jak w  korcie ceglastym. Głównym wymogiem konserwacji jest cotygodniowe przeciągnięcie kortu  szczotką celem utrzymania odpowiednio równomiernie rozłożonego wypełnienia. Jeśli to zaniedbamy, powierzchnia stanie się mniej równa, i  tym samym wolniej  drenowana, z większym ryzykiem rozwoju mchu.

 

Oprócz cotygodniowego zamiatania, wskazane jest, aby kort był konserwowany corocznie przez profesjonalny serwis. Sprzęt specjalistyczny umożliwia głębsze  wymiatanie i w razie potrzeby uzupełnienie i wymianę wierzchniej warstwy Advantage RedCourt. Ważna jest również możliwość  zastosowania środków do usuwania mchu w miejscach narażonych na jego wzrost. Prawidłowa konserwacja ma również charakter prewencyjny i przedłuża żywotność nawierzchni.

 

System na podbudowie przepuszczalnej

 

- wypełnienie: czerwony piasek ceramiczny

- advantage RedCourt  murawa

- asfalt (60 mm)

- podbudowa kamienna (150-300 mm)

- grunt rodzimy

- drenaż

System na podbudowie nieprzepuszczalnej

 

- wypełnienie: czerwony piasek ceramiczny

- advantage RedCourt  murawa

- beton (100 mm)

- podbudowa piaskowa (150-200 mm)

- grunt rodzimy

- drenaż liniowy